RFID برچسب چیست؟

برچسب های شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) در طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی مانند شناسایی حیوانات، ردیابی کالاها از طریق زنجیره تامین، ردیابی دارایی ها مانند بطری های گاز و آبجو و کنترل دسترسی به ساختمان ها استفاده می شود. برچسب های RFID عبارتند از یک تراشه که به طور معمول یک شماره استاتیک (یک شناسه) و یک آنتن را فراهم می کند که تراشه را قادر می سازد تا شماره ذخیره شده را به یک خواننده منتقل کند. برخی از برچسب های RFID دارای حافظه خواندن / نوشتن برای ذخیره داده های پویا هستند. هنگامی که برچسب در محدوده RF خوان مناسب قرار می گیرد، برچسب توسط میدان RF خواننده طراحی شده و شناسه آن را به خواننده منتقل می کند.

برچسب های RFID ساده، کم هزینه و معمولا یکبار مصرف هستند، هرچند این موارد همیشه از قبیل برچسب های لباس های قابل استفاده مجدد استفاده نمی شود. RFID برچسب یا در ارتباط با خواننده هیچ کمکی به امنیت ندارد. هر خواننده با استفاده از فرکانس مناسب RF (فرکانس پایین: 125/134 کیلوهرتز، فرکانس بالا: 13،56 مگاهرتز و فرکانس فوق العاده بالا: 900 مگاهرتز) و پروتکل می تواند برچسب RFID را برای برقراری ارتباط با آن ها دریافت کند. (توجه داشته باشید که این موضوع مربوط به کلید های ماشین است که حاوی تگ RFID امن هستند). تگ های Passive RFID (یعنی کسانی که حاوی یک باتری نیستند) را می توان از فاصله چند سانتی متر (سانتیمتر) تا چند متر (متر) خواند، بسته به فرکانس و قدرت RF میدان استفاده شده با برچسب خاص. برچسب های RFID ویژگی های مشترک دارند، از جمله:

طرح های کم هزینه و تولید حجم بالا برای به حداقل رساندن سرمایه گذاری مورد نیاز در اجرای.

حداقل امنیت در بسیاری از برنامه های کاربردی، با برچسب های قابل خواندن توسط هر خواننده سازگار. بعضی از برنامه های کاربردی مثل کلید های ماشین دارای ویژگی های امنیتی هستند، از جمله مواردی که برای تأیید اعتبار برچسب RFID قبل از فعال کردن سیستم جرقه زنی برای شروع ماشین استفاده می شود.

حداقل ذخیره سازی داده قابل مقایسه با بارکد است، معمولا یک فرمت ثابت که یک بار زمانی که برچسب تولید می شود، هر چند برچسب های خواندن و نوشتن وجود دارد.

محدوده را خوانده و بهینه سازی شده برای افزایش سرعت و ابزار.

کارت خوان RFID