کارت هوشمند چیست؟

کارت هوشمند یک کارت پلاستیکی انعطاف پذیر است که معمولا از PVC ساخته شده است و شامل یک یا چند مدارات مجتمع تعبیه شده است. مدارهای مجتمع در یک کارت هوشمند اغلب به عنوان ICC، تراشه هوشمند کارت، ماژول تراشه هوشمند یا میکروکنترلر امن (Secure MCU) نامیده می شوند، در حالی که کارت های هوشمند اغلب به عنوان کارت های هوشمند، کارت های تراشه، کارت های IC، کارت های ICC یا CPU نیز نامیده می شوند.

ویژگی های فیزیکی کارت هوشمند توسط ISO / IEC 7816-1 (کارت شناسایی - کارت مدار یکپارچه - قسمت 1: کارت با مخاطبین - ویژگی های فیزیکی) مشخص شده است، در حالی که مکان ها و ابعاد مخاطبین توسط ISO / IEC 7816-2 (کارت شناسایی - کارت مدار یکپارچه - قسمت 2: کارت با مخاطبین - ابعاد و مکان مکالمات).

با کارت هوشمند، معمولا باتری ندارد و قدرت لازم برای کار با Smart Card Reader ارائه می شود که به عنوان رسانه ارتباطی بین کارت هوشمند و میزبان (مانند تلفن هوشمند، رایانه، POS) عمل می کند. با استفاده از هشت پین تماس با رابط کارت خوان Smart Card با کارت های هوشمند تماس بگیرید، در حالی که خوانندگان کارت هوشمند بدون نیاز به تماس فیزیکی با کارت نیستند. پد های تماس روی کارت، طلا اندود شده و دو مورد از آنها (RFU) به طور معمول استفاده نمی شود.

در حالی که موقعیت، حداقل و حداکثر ابعاد و محل پد تماس، استاندارد شده است، طرح پد تماس را می توان آزادانه توسط سازنده چیپ یا توسط فروشندگان کارت طراحی کرد.

پد های تماس با سیم های بی سیم بسیار نازک که در رزین کپسوله سازی دفن می شوند، به تراشه متصل می شوند.

نمایش مقطعی از ساختار و بسته بندی یک تراشه کارت هوشمند

کارت های هوشمند را می توان براساس نوع تراشه ای که در داخل کارت قرار داده شده است طبقه بندی کرده و نحوه تبادل اطلاعات کارت را با Card Reader طبقه بندی کنید. تصویر زیر طبقه بندی را روشن می کند:

کارت میکرو / کارت میکروپروسسوری

کارت های میکروپروسسوری یک میکروموئل حاوی یک یا چند تراشه مدار مجتمع سیلیکونی با حافظه و ریز پردازنده را جاسازی می کند. کارت های میکروپروسسوری دارای قابلیت پردازش داده ها هستند و به لحاظ مفهومی برابر با یک کامپیوتر با سیستم عامل خود به نام سیستم عامل کارت (COS)، یک سیستم فایل و برنامه های کاربردی هستند. برنامه های متعدد را می توان روی یک کارت MCU بارگذاری کرد.

کارت های حافظه

تراشه یک کارت حافظه ذخیره و ذخیره داده ها را به EEPROM یا حافظه فلش، اما هیچ پردازنده ای ندارد و بنابراین هیچ قابلیت پردازشی وجود ندارد. کارت حافظه یک جایگزین امن و محبوب برای کارت های مغناطیسی است.

کارت های نمایش

کارت های نمایشی کارت های هوشمند هستند که علاوه بر تراشه استاندارد حداقل حداقل یک باتری، یک تراشه اضافی و یک صفحه نمایش LCD که برای نشان دادن کلید های مخفی یا One Time Password ها استفاده می شود را جاسازی می کند.

کارت هوشمند بدون تماس

یک کارت هوشمند بدون تماس، مدارات مجتمع و حداقل یک آنتن را که از طریق امواج رادیویی ارتباط برقرار می کند، جاسازی می کند.

کارت های ترکیبی

یک کارت ترکیبی نوعی کارت هوشمند است که دو تراشه را تعبیه می کند که یکی از آن ارتباطات از طریق رابط تماس و یک دوم است که برای برقراری ارتباط از طریق رابط بدون تماس استفاده می شود. کارت های ترکیبی بعدها "کارت های Twin" نامیده می شود. با وجودی که هنوز در بازار استفاده از آنها در حال کاهش است.

کارت هوشمند دوگانه

یک کارت هوشمند دو طرفه، همچنین به عنوان Combi Card شناخته می شود، نوعی از کارت هوشمند است که یک تراشه ی مجتمع را قادر می سازد که هر دو تماس و رابط بدون تماس را مدیریت کند.

نمایش انبوهی از یک کارت هوشمند دو طرفه

چند کارت کامپوننت

کارت های چند کارته کارت های هوشمند هستند که علاوه بر تراشه استاندارد، یک یا چند اجزای الکترونیکی، مانند باتری، صفحه نمایش LCD، سنسور اثر انگشت را جاسازی می کند.