کارت خوان چیست؟

یک کارت خوان یک دستگاه ورودی داده است که داده ها را از یک رسانه ذخیره سازی شکل کارت می گیرد. خوانندگان کارت را می توان به خواننده کارت IC و بدون تماس و خوانندگان از راه دور با توجه به انواع مختلف کارت تقسیم شده است. کارت IC تماس با استاندارد ISO7816 مطابقت دارد، در حالی که کارت IC بدون تماس استاندارد رابط استاندارد ISO14443 را دنبال می کند. خوانندگان از راه دور رابط ETC GB20851 را دنبال می کنند.

card reader

رابط های کارت حافظه یکنواخت نیستند. انواع کارت های حافظه اصلی شامل کارت CF، کارت SD، کارت MiniSD، کارت SM،

خواننده کارت یک دستگاه سخت افزاری است که به شما امکان خواندن و انتقال داده ها را از دستگاه های ذخیره سازی قابل حمل مختلف را می دهد. این می تواند یک دستگاه مستقل باشد که از طریق USB متصل به کامپیوتر می شود یا ممکن است به یک کامپیوتر یا دستگاه چند منظوره متصل شود. نسخه های تجاری کارت خوان می توانند کارتهای هوشمند امنیتی را بخوانند. اکثر کارت خوان ها فرمت های مختلف کارت حافظه، از جمله Compact Flash و Secure Digital را می پذیرند. علاوه بر این، اکثر چاپگرهای چندکاره / اسکنر / کپی رایت اکنون دارای کارت خوان های داخلی هستند، بنابراین می توانید مزایای چاپگرها را برای چاپ عکس ها به دست آورید.

برخی از خوانندگان کارت تنها می توانند به یک نوع کارت حافظه دسترسی داشته باشند در حالی که برخی از کارت های حافظه عملکرد خوانندگان کارت را یکپارچه می کند. بنابراین، تا زمانی که شما این نوع کارت حافظه را در پورت USB وارد کنید، کامپیوتر می تواند به طور مستقیم به داده های خود دسترسی پیدا کند.