تلوان ماشین آلات (TVM)

دستگاه بلیط ، همچنین به عنوان یک دستگاه تلوان فروش بلیط (TVM) شناخته می شود ، یک دستگاه تلوان است که بلیط ها را تولید می کند . به عنوان مثال، دستگاه های بلیت بلیط قطار در ایستگاه های راه آهن ، بلیط های حمل و نقل در ایستگاه های مترو و بلیط های تراموا در برخی از تراموا متوقف می شود و در برخی از تراموا. معامله معمول شامل یک کاربر با استفاده از رابط صفحه نمایش برای انتخاب نوع و کمیت بلیط و سپس انتخاب یک روش پرداخت از کارت نقدی ، اعتباری / بدهی یا کارت هوشمند است . بلیط یا بلیط برای کاربر چاپ می شود.

برای تشویق استفاده از ماشین آلات بلیت و کاهش نیاز به فروشندگان، قیمت ماشین ممکن است در بعضی موارد پایین تر از آنهایی است که در یک بلیط بلیط هستند.

در بسیاری از کشورها که قطارها و بلیط حمل و نقل شهری عمدتا بر روی سیستم افتخار (با اجرای توسط بازرسان یا هادی ها) عمل می کنند، در ایستگاه ها (و یا وسایل نقلیه) فقط برای اعتبار بلیط استفاده می شود. این برای وضعیتی است که یک بلیط به صورت پیش خرید می کند و تصمیم می گیرد از آن استفاده کند. معمولا، بلیط برای تعیین مدت اعتبار آن تعیین می شود. یک مشکل رایج این است که فراموش کردن اعتبار و سپس جریمه کردن، به طوری که هیچ یک بلیط در همه وجود ندارد.

دستگاه های بلیط که خارج از خدمت هستند و یا قبول "فقط تغییرات تنها" نتیجه در هزینه برای ارائه دهندگان حمل و نقل. برای مثال، دستگاه های بلیط در تراموا در ملبورن ، اغلب از زمانی تغییر می کنند که مسافران از نسبت بالای سکه های 2 و 50 سیلتی استفاده می کنند، دستگاه تخلیه سکه های کوچکتر (10c، 20c) را کاهش می دهد. مسافران هنگام خرید بلیط در مسیرهای تراموا نیازی به خرید بلیط ندارند.

چنین دستگاههایی به طور کلی در ایالات متحده استفاده نمی شود. تقریبا تمام شبکه های حمل و نقل عمومی آمریکایی که در سیستم افتخار کار می کنند، انتظار دارند که کاربران خود بلیت های خود را بلافاصله قبل از استفاده خریداری کنند؛ مسوولان منظم می توانند از پیش رونده شدن خرید با گذشت زمان (و اغلب از ماشین های مشابه که بلیط های روزانه یا یک بار را به فروش می رسانند) اجتناب کنند. با این حال، اخیرا، تعدادی از سیستم های راه آهن منطقه ای مانند Metrolink ، استفاده از ماشین های اعتبارسنجی برای حداقل نوع بلیط را اتخاذ کرده اند.

ماشین آلات بلیط اغلب در پارکینگ ماشین و همچنین کسانی که بلیط های رایگان را صادر می کنند - به عنوان مثال، کسانی که برای صف مجازی استفاده می شود .