استراتژی محل سکونت خودپرداز علم پشت بانک

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا کیوسک های خودکار (ATM) بانک های مختلف در کنار یکدیگر و یا در نزدیکی نزدیک هستند؟ افرادی را که از این دستگاههای خودپرداز خوابیده بودند، رد می کنند، در حالیکه در این ATM تنها نیمی از کیلومتر دور وجود دارد.

قبل از جستجو برای پاسخ، بیایید درک کنیم که چگونه اکثر بانک ها تصمیم می گیرند که مکان یک دستگاه خودپرداز باشد. بانک ها به دو دلیل راه اندازی دستگاه های خودپرداز - ارائه خدمات به مشتریان خود و خرید معاملات از مشتریان بانک های دیگر که به آنها درآمد کسب می کنند.

برای خدمت به مشتریان خود، بانک ها از طریق دستگاه های خودپرداز نصب می شوند، کسانی که در کنار یا در شاخه های خود قرار دارند. برای دریافت معاملات از مشتریان دیگر بانک، دستگاه های خودپرداز در مناطق بالا و پایین مانند مکان های بازار، مجتمع های مسکونی بزرگ، مجتمع های بزرگ تجاری / اداری، اتصالات مهم، ایستگاه های راه آهن و ایستگاه های اتوبوس راه اندازی شده است. آنها مشتریان خود را در این دستگاههای خودپرداز مستقر می کنند.

بانک ها نیز ATM را در مکان های استراتژیک مانند فرودگاه ها، مراکز تجاری و ساختمان های میراث قرار می دهند. آنها این کار را عمدتا به خاطر تبلیغات انجام می دهند تا نام تجاری خود را به راحتی قابل مشاهده کنند حتی با پرداخت اجاره بالا برای فضا. این کیوسک های ATM به وضوح روشن و جذاب هستند.

یک مطالعه جغرافیایی و جمعیتی از محل انجام شده برای انتخاب یک نقطه برای یک کیوسک ATM خارج از سایت انجام شده است. در حالی که معیار اصلی بالقوه است، عوامل دیگر مانند اجاره، تامین برق مناسب، اتصال، دسترسی به فضای پارکینگ برای وسایل نقلیه مشتری، مشخصات خطرناکی از محل و نزدیکترین شعبه تامین کننده پول نقد، مورد توجه قرار گرفته است.

دیگر عوامل جالب توجه این است که آیا جاده خارج از محل یک طرفه یا دو طرفه است، آیا محل در کنار یک سوپاپ، فروشگاه مشروب یا بازار ماهی / گوشت وجود دارد. اگر جاده یک طرفه باشد، کیوسک ATM باید در سمت چپ جاده باشد (برای کشورهای درایو سمت راست مانند هند). اگر محل در کنار یک نوشیدنی نگهداری نشده باشد، می تواند جوندگان را جذب کند که به نوبه خود سبب آسیب رساندن به کابل و سایر قسمت ها خواهد شد. اکثر بانک ها ترجیح می دهند که یک دستگاه خودپرداز را در کنار یک فروشگاه مشروب یا نوار به دلیل دلایل آشکار سازند.

بانک ها ممکن است خودپردازها را در مکان هایی قرار دهند که معیارهای فوق را برآورده می کنند، اما در طول زمان، چیزها ممکن است تغییر کند. به عنوان مثال، یک بانک متوجه شد که معاملات در یکی از ATM های با تراکنش بالا، ناگهان پس از جاده ای که دستگاه خود را در آن مستقر شده بود، فروپاشی می شد، در حالی که دستگاه خودپرداز در سمت اشتباه جاده بود، اعلام شد.

یکی دیگر از بانکهایی که یک دستگاه خودپرداز را در یک محل مناسب نصب کرده بودند و تعداد زیادی از معاملات سالهای متوالی یک شیب داشتند. در جریان تحقیق، آنها متوجه شدند که این مسئله ناشی از جوندگان است که در کابل های ATM متوقف می شوند، چرا که یک غذای آماده فقط در کنار آن قرار دارد. سومین بانک متوجه شد که گرد و غبار سیمان، کارت خوان کارت خودپرداز را پس از خرید یک سیمان در معرض فروش قرار داده است.

هنگامی که دستگاه خودپرداز در یک محل نصب و شروع به جذب تعدادی از معاملات مناسب، آن را نیز رقابت را جذب می کند. خیلی زود خواهید دید که بسیاری از دستگاههای خودپرداز در مجاورت قرار دارند. این مفهوم در صنایع خرده فروشی رایج است و به عنوان خوشه شناخته می شود. اگر یک فروشنده خودرو یک نمایشگاه را در یک مکان نصب کند، نمایندگی مجاز و فروش خودرو نیز آنجا می آید.

به عنوان یک مشتری، شما همچنین ممکن است ترجیح دهید به مکان ای که دارای چندین دستگاه خودپرداز است ترجیح دهید. اگر یک دستگاه خودپرداز کار نکند، همیشه در کنار دیگری برای برآوردن نیاز شما وجود دارد. شما لازم نیست بیش از حد در مورد اتهامات نگران باشید، به عنوان تعداد معینی از معاملات آزاد هستند، حتی اگر شما از دستگاه خودپرداز بانک دیگر استفاده کنید. تعداد تراکنش های رایگان که برای بانک شما واجد شرایط است را بررسی کنید.

مشتریان اغلب تمایل به استفاده از دیگر دستگاههای خودپرداز بانکی دارند، زیرا آنها نمیدانند چگونه در مورد مسئله پیش بروند. اگر خودتان را در چنین وضعیتی قرار دهید، بلافاصله با لغو معاملات یا هشدار SMS از این معامله مطمئن شوید و بلافاصله به بانک خود نزدیک شوید.

آنها شکایت شما را قبول خواهند کرد و اقدامات لازم را برای اطمینان از اینکه معامله به مقدار نقدی که توسط دستگاه خودپرداز داده نشده است، معکوس می کند. فرایندی که بانک شما آن را با بانکی که دستگاه خودپرداز آن را انجام داده است، بازپرداخت می شود و بخشی از مدیریت اختلاف و حل و فصل هر شبکه پرداخت است.