بررسی کارت هوشمند کارت هوشمند کارت خوان

یک کارت هوشمند، معمولا یک نوع کارت تراشه، یک کارت پلاستیکی است که شامل تراشه کامپیوتری تعبیه شده - یا یک حافظه یا نوع ریزپردازنده است که اطلاعات را ذخیره و انتقال می دهد. این اطلاعات معمولا با مقدار، اطلاعات یا هر دو همراه است و در تراشه کارت ذخیره و پردازش می شود. داده های کارت از طریق یک خواننده بخشی است که بخشی از یک سیستم محاسباتی است. سیستم های پیشرفته با کارت های هوشمند امروزه در حال استفاده در چندین برنامه کاربردی کلیدی، از جمله خدمات بهداشتی، بانکی، سرگرمی و حمل و نقل هستند. تمام برنامه های کاربردی می توانند از ویژگی های افزوده شده و امنیتی که کارت های هوشمند ارائه می دهند بهره مند شوند. طبق گفته Eurosmart، در سال 2010، میزان فروش کارت های هوشمند 10 درصد به 5.455 میلیارد کارت افزایش خواهد یافت. بازارهایی که به طور سنتی با سایر تکنولوژی های کارت قابل خواندن دستگاه مانند بارکد و نوار مغناطیسی سروکار دارند، تبدیل به کارت های هوشمند می شوند، زیرا بازده سرمایه گذاری محاسبه شده توسط هر کارت صادر کننده کارت سالانه پس از سال ها بازبینی می شود.

برنامه های کاربردی

برای اولین بار در اروپا حدود سه دهه قبل معرفی شد، کارت های هوشمند به عنوان یک ابزار ذخیره شده برای تلفن های همراه برای کاهش تلفات عرضه شدند. به عنوان کارت های هوشمند و دیگر کارت های مبتنی بر تراشه پیشرفته، مردم روش های جدیدی برای استفاده از آنها پیدا کردند، از جمله کارت های پرداخت برای خرید اعتبار و برای نگهداری ضبط در جای کاغذ.

در ایالات متحده، مصرف کنندگان از کارت های تراشه برای چیزهای مختلف از بازدید از کتابخانه ها به خرید مواد غذایی برای حضور در فیلم ها استفاده کرده اند و آنها را به طور کلی در زندگی روزمره ما پیوند داده اند. چندین ایالت ایالات متحده برنامه های کارت تراشه را برای برنامه های دولتی که از وزارت وسایل نقلیه تا انتقال الکترونیکی مزایا (EBTs) در حال اجرا هستند، در حال اجرا است. بسیاری از صنایع قدرت کارت های هوشمند را در محصولات خود، مانند تلفن های دیجیتال تلفن همراه دیجیتال و همچنین رمزگشاها تلویزیون ماهواره ای، اجرا کرده اند.

چرا کارت های هوشمند

کارت های هوشمند راحتی و امنیت هر معامله را بهبود می بخشد. آنها از ذخیره هویت کاربر و هویت حساب کاربری خودداری می کنند. سیستم های کارت هوشمند ثابت کرده اند که قابل اعتماد تر از سایر کارت های قابل خواندن دستگاه مانند نوار مغناطیسی و بارکد است و مطالعات بسیاری نشان می دهد که کارت خوان زندگی و بهبود کیفیت خواننده را نشان می دهد هزینه های بسیار پایین نگهداری سیستم. کارت هوشمند همچنین اجزای حیاتی امنیت سیستم را برای تبادل اطلاعات در تقریبا هر نوع شبکه فراهم می کند. آنها در برابر طیف گسترده ای از تهدیدات امنیتی محافظت می شوند، از ذخیره بی نظیر گذرواژه های کاربر به سیستم های پیچیده سیستم. هزینه های مدیریت رمز عبور برای یک سازمان یا شرکت بازنشانی بسیار بالا است، بنابراین کارت های هوشمند یک راه حل مقرون به صرفه در این محیط ها هستند. کارت های چند منظوره همچنین می توانند برای مدیریت دسترسی به سیستم شبکه و ذخیره ارزش و سایر داده ها استفاده شوند. در سراسر جهان، مردم در حال حاضر از کارت های هوشمند برای انواع مختلف کارهای روزانه استفاده می کنند که شامل موارد زیر است:

سیم کارت و مخابرات

مهمترین کاربرد تکنولوژی کارت هوشمند در Subscriber Identity Modules (سیم کارت) است که برای همه سیستم های تلفن تحت استاندارد جهانی سیستم ارتباطات تلفن همراه (GSM) مورد نیاز است. هر تلفن از شناسه منحصر به فردی که در سیم کارت ذخیره شده است استفاده می کند تا حقوق و امتیازات هر مشترک در شبکه های مختلف را مدیریت کند. این مورد استفاده بیش از نیمی از کارت های هوشمند مصرف شده در سال است. ماژول شناسایی مشترك (USIM) همچنین برای جلوگیری از شکاف هویت به عنوان انتقال تلفن بین GSM، UTMS و اپراتورهای شبکه 3G استفاده می شود.

وفاداری و ارزش ذخیره شده

استفاده دیگر از کارت های هوشمند ارزش افزوده، به ویژه برنامه های وفاداری را ذخیره می کند که انگیزه های مشتریان را تکرار می کند. ارزش ذخیره شده راحت تر و امن تر از پول نقد است. برای صادرکنندگان، شناور براساس توازن و مقدار باقی مانده موجودی که هرگز استفاده نمی شود، متوجه می شود.

برای خرده فروشان چند زنجیره ای که برنامه های وفاداری را در بین بسیاری از کسب و کارهای مختلف و سیستم های اعتباری اداره می کنند، کارت های هوشمند می توانند تمام داده ها را به صورت مرکزی قرار دهند و ردیابی کنند. برنامه های کاربردی متعددی مانند حمل و نقل، پارکینگ، لباسشویی، بازی، خرده فروشی و سرگرمی است.

تضمین محتوای دیجیتالی و دارایی های فیزیکی

علاوه بر امنیت اطلاعات، کارت های هوشمند می توانند امنیت بیشتر خدمات و تجهیزات را با محدود کردن دسترسی به تنها کاربران مجاز (ها) اطمینان دهند.

اطلاعات و سرگرمی از طریق ماهواره یا کابل به دستگاه پخش DVR خانگی یا کابل کابلی یا کامپیوتر فعال کابل منتقل می شود. تحویل خانه از طریق کارت هوشمند برای هر دسترسی مشترک رمزگذاری و رمزگشایی می شود. سیستم های پخش دیجیتال دیجیتال کارت های هوشمند را به عنوان کلید های الکترونیکی برای حفاظت در نظر گرفته اند.

کارت هوشمند همچنین می تواند به عنوان کلید تنظیمات دستگاه برای تجهیزات آزمایشگاهی حساس و تلگراف برای مواد مخدر، ابزار، کارت های کتابخانه، تجهیزات باشگاه سلامت و غیره عمل کند. در برخی از محیط های کارت هوشمند، کارت های SD و microSD از محتوای دیجیتال در حین تحویل محافظت می کنند به تلفن های دستی / تلفن همراه.

تجارت الکترونیک

کارت های هوشمند برای مصرف کنندگان آسان است برای ذخیره اطلاعات و پول نقد برای خرید. مزایای ارائه شده به مصرف کنندگان عبارتند از:

کارت می تواند اطلاعات شخصی، اعتبار و اطلاعات ترجیحی خرید را که می تواند با کلیک بر روی موس به جای پر کردن فرم ها، قابل دسترسی باشد.

کارت ها می توانند هزینه ها را با محدودیت های اتوماتیک و گزارش دهی مدیریت و کنترل کنند.

برنامه های وفاداری اینترنتی را می توان در سراسر فروشندگان متعدد با سیستم های POS متفاوتی اعمال کرد و کارت به عنوان یک واسطه مرکزی امن برای نقاط یا پاداش عمل می کند.

پرداخت های کوچک - پرداخت هزینه های اسمی بدون هزینه معامله با کارت های اعتباری و یا برای مقادیر بسیار کم برای پول نقد، مانند هزینه های چاپ مجدد.

بانک کارت هوشمند صادر کرد

در سراسر جهان، همکاری های بانکی کنترل شده (ویزا، MasterCard، Discover و American Express) میلیون ها کارت هوشمند را تحت استاندارد EMV (Europay، MasterCard، VISA) رونویسی کرده اند. اغلب به عنوان کارت تراشه و PIN اشاره می شود؛ این نوع کارت های واقعی برای صدور بانکی در اکثر کشورها به جز ایالات متحده است. همانطور که کانادا اخیرا تغییرات نظارتی خود را به کارت های EMV آغاز کرده است، ایالات متحده تنها جزیره ای در آمریکای شمالی است که هنوز تصویب نشده است، که که توسط افزایش نوع تقلب با کارت های اعتباری و بدهی هدایت می شود. کارت های هوشمند ثابت شده است که به طور منظم امنیت معاملات را تامین می کنند، به طوری که استاندارد EMV تبدیل به عادی شده است.

همانطور که بانک ها در بازارهای تازه باز مانند کارگزاری های سرمایه گذاری وارد رقابت می شوند، آنها از طریق کارت های هوشمند با افزایش نرخ بهره را تامین می کنند. این یعنی:

کارت های هوشمند از طریق امنیت بهبود یافته اعتماد می کنند. تأییدیه دو عامل حمایتی از داده ها و ارزش در سراسر اینترنت را تضمین می کند. تهدیدات مانند "مرد در وسط" و "اسب های تروجان" که یک نام کاربری و رمز عبور را بازیابی می کنند حذف می شوند

این بهبود خدمات به مشتریان است. مشتریان می توانند از کارت های هوشمند امن برای انتقال سریع وجه 24 ساعته الکترونیکی از طریق اینترنت استفاده کنند

هزینه ها کاهش می یابد: معاملاتی که به طور معمول نیاز به زمان کارمند بانک و پرونده ها را می توان توسط مشتری با کارت هوشمند مدیریت کرد

بخش اطلاعات سلامت

انفجار داده های مراقبت های بهداشتی، چالش های جدیدی را در حفظ کارایی مراقبت های بیمار و حفاظت از حریم خصوصی به وجود می آورد. کارت های هوشمند هر دو این چالش را با ذخیره سازی و توزیع تلفن همراه بیمار و توزیع اطلاعات بیمار، از داده های اضطراری به وضعیت مزایا در اختیار می گذارد. بسیاری از کشورهای سوسیالیست قبلا کارت های هوشمند را به عنوان مدارکی برای شبکه های بهداشتی خود و به عنوان وسیله ای برای حمل یک پرونده الکترونیکی سلامت بلافاصله قابل بازیابی (EHR) آورده اند. مزایای کارت هوشمند در مراقبت های بهداشتی عبارتند از:

شناسایی سریع و دقیق بیماران؛ بهبود درمان

کاهش تقلب از طریق تأیید اعتصابات ارائه دهنده / بیمار و واجد شرایط بودن بیمه

یک راه مناسب برای انتقال اطلاعات بین سیستم ها یا به سایت های بدون سیستم

کاهش هزینه های نگهداری ثبت

کنترل جاسازی شده پزشکی پزشکی

سالهاست که کنترل کننده های جاسازی شده در انواع ماشین های مختلف بوده و کیفیت و دقت عملکرد آنها را کنترل می کند. در مراقبت های بهداشتی، کارت های هوشمند جاسازی شده بهترین و مطمئن ترین مراقبت در دستگاه هایی نظیر دستگاه های دیالیز، آنالیزورهای خون و تجهیزات جراحی لیزر چشم را تضمین می کنند.

سازمانی و امنیت شبکه

مایکروسافت ویندوز، Sun Microsystems (یک شرکت تابعه از شرکت اوراکل) و تمام نسخه های جدید لینوکس دارای قلم های نرم افزاری هستند تا کارت های هوشمند را به عنوان جایگزینی برای نام کاربری و رمزهای عبور نصب کنند. مایکروسافت یک پلت فرم اعتبار کامل را در اطراف Scard DLL و Crypto Service Provider (CSP) ایجاد کرده است. با شرکت هایی که متوجه شده اند که امنیت پیشرفته امنیت زیرساخت های عمومی (PKI) امنیت کارکنان به طور گسترده ای مورد نیاز است، یک نشان کارت هوشمند استاندارد جدید است. اینترانت های کسب و کار و شبکه های خصوصی مجازی (VPN ها) با استفاده از کارت های هوشمند افزایش می یابد. کاربران می توانند با تأیید اعتبار و مجوز دسترسی به اطلاعات خاص بر اساس امتیازات از پیش تعیین شده. برنامه های کاربردی دیگر از ایمیل ایمن به تجارت الکترونیک متنوع هستند.

دسترسی فیزیکی

کسب و کار و دانشگاه ها از همه نوع نیاز به کارت شناسایی ساده برای همه کارکنان و دانش آموزان. اکثر این افراد دسترسی به داده های خاص، تجهیزات و ادارات را با توجه به وضعیت آنها به دست می آورند. چند منظوره، کارت های هوشمند مبتنی بر ریزپردازنده، دارای هویت با امتیازات دسترسی می باشند و همچنین می توانند برای استفاده در مکان های مختلف مانند کافه تریا و فروشگاه ها ارزش ذخیره داشته باشند. بسیاری از هتل ها همچنین کارت خوان های استاندارد ISO 7816 را برای اطمینان از اتاق ها و امکانات کارکنان تأمین می کنند.

تمام دولت ایالات متحده و بسیاری از شرکت ها اکنون یک خواننده بدون تماس را به عنوان نقطه دسترسی به امکانات آنها در نظر گرفته اند. برخی از شرکت ها یک جزء بیومتریک را نیز به این اعتبار اضافه کرده اند. سیستم های قدیمی تر سیستم کارت مجاورت ساده را به عنوان دروازه دروازه ای اعمال می کنند. اما از آنجایی که الزامات امنیتی قوی تر شده و هزینه استاندارد سیستم های استاندارد ISO 14443 پایین آمده است، جهان به سرعت این استاندارد جدید را به تصویب می رساند. این تغییر بازار تقریبا توسط تصویب دولت ایالات متحده از استاندارد هویت شخصی (PIV) مورد تایید قرار گرفته است. اکوسیستم غنی از تامین کنندگان و انتگرال ها برای این استاندارد وجود دارد.

اگر شما نیاز به پیدا کردن اطلاعات در مورد دستگاه کارت خوان هوشمند، لطفا با ما تماس بگیرید!