چگونگی استفاده از فناوری RFID: انواع فناوری RFID

قبل از استخدام یک مشاور یا تلاش برای پیاده سازی RFID خودتان، به دانش اولیه ای درباره تکنولوژی نیاز دارید.

tags RFID

تگ های RFID در سه پیکره بندی در دسترس هستند:

برچسب های منفعل هیچ منبع قدرت داخلی ندارند، اما از خواننده قدرت می گیرند. این معمولا برچسب های ارزان تر هستند و اغلب یکبار مصرف می شوند.

برچسب های فعال حاوی یک باتری است که برای انتقال استفاده می شود و معمولا گران تر است اما اغلب می تواند مورد استفاده مجدد قرار گیرد.

نیمه منفعل، ترکیبی از منفعل و فعال، از باتری برای استفاده از تراشه RFID استفاده می کند، اما با استفاده از قدرت از خواننده ارتباط برقرار می کند.

فرکانس FID

برچسب های RFID نیز در فرکانس های مختلف موجود است. اینها شامل فرکانس پایین (LF)، فرکانس بالا (HF)، فرکانس فوقانی (UHF) و باند بسیار وسیع (UWB) می باشند. به طور معمول، فرکانس های بالاتر پهنای باند بیشتر و مبادله داده ها و محدوده ارتباطات بالاتر را ارائه می دهند. احتمالا، شما نیاز به UHF، "فرکانس زنجیره تامین"، که توسط وال مارت، وزارت دفاع و باشگاه سام انجام شده است.

کیت Starter RFID

تامپسون می گوید: به عنوان پیچیده ای چون RFID ممکن است صدا شود، "این جادو نیست." همانطور که چند سال پیش بود که Wal-Mart RFID را از 100 نفر از تامین کنندگان بزرگتر خود مجوز گرفت، هزینه آن نیز گران نیست. بعضی از تامین کنندگان در ابتدا با یک برآورد تا یک میلیون دلار برای سیستم های جدید RFID شکسته شدند، اما فروشندگان تکنولوژی به زودی با برنامه های ارزان قیمت و ارزان قیمت "کیت های استارتر" و "برنامه های حمل و نقل" که به کسب و کارهای کوچک اجازه می داد با RFID آزمایش کنید و یک برنامه را در یک زمان امتحان کنید.

تامپسون می گوید: "بسیاری از ارائه دهندگان تجهیزات RFID به اندازه 2500 دلار، از جمله خواننده و برخی برچسب ها، کیت های شروع کننده را ارائه می دهند." "برای 25،000 دلار، بسیاری از برنامهنویسان نوعی ارزیابی ROI یا پیادهسازی متمرکز شامل یک یا دو خواننده، برخی برچسبها، نصب و پشتیبانی را ارائه خواهند کرد."

بهترین نوع پروژه برای کسب و کار کوچک برای شروع یک کوچک است، محدود به یک برنامه (مانند ردیابی دارایی)، و در "حلقه بسته"، که در چهار دیوار از اموال خود را. کارشناسان همیشه می توانند برنامه های کاربردی یا انواع کالاهای ردیابی را گسترش دهند و داده ها را می توان به سیستم های کامپیوتری سازمانی متصل کرد، اما قبل از تلاش برای انجام یک کار بزرگ، مهم است که تکنولوژی را در مقیاس کوچک به کار گیریم.