دستگاه خودپرداز چگونه است؟ همه چیز که در مورد دستگاه های خودپرداز خود را

آیا تا کنون فکر آنچه پشت صحنه می رود هنگامی که برداشت پول نقد از دستگاه های خودپرداز? چگونه دستگاه خودپرداز که شما ممکن است در بخشی از راه دور جهان به استفاده از, شما شماره مخفی شناسایی شخصی (پین) و تعادل در حساب شما شناسایی? شما شده و عصبانی که دستگاه های خودپرداز می پرسد شما را به پین ورودی، نوع حساب و میزان تمایل به برداشت، تنها به شما بگویم که در انتهای پین صحیح نمی باشد و یا شما نمی تعادل کافی در حساب شما?

دستگاه های خودپرداز در واقع یک کامپیوتر با صفحه نمایش, کارت خوان, سینه ایمن حمل فرقه های مختلف از یادداشت ها، خروجی تعیین شده و از طریق یک شبکه امن به نام سوئیچ نرم افزار مرکزی متصل است. دستگاه های خودپرداز خود، نمی تواند انجام هر گونه معامله مگر دستور سوئیچ.

اجازه دهید نگاهی به نقاط مختلف یک دستگاه خودپرداز است که شما می توانید ببینید زمانی که شما در مقابل آن ایستاده.

کارت خوان حافظه: این اسلات که در آن شما وارد کارت شما است. بسیاری از دستگاههای خودپرداز در هند شیب کارت خوان است که در آن شما فقط نیاز به وارد کردن کارت خود را در کارت حافظه و بیرون. ممکن است برخی از دستگاههای خودپرداز نیزخوانندگان کارت موتوریکه در آن کارت می رود پس از آن وارد کنید به دستگاه های خودپرداز و سپس بیرون می آید. چرا شما نیاز به انجام این کار کارت خود را سیاه و سفید یا قهوه ای راه راه مغناطیسی معکوس داشته باشد. این نوار مغناطیسی حاوی جزئیات مانند شما کارت شماره، پایان تاریخ و کارت تایید ارزش (CVV). دستگاه های خودپرداز نیست طراحی و یا لوگو را در کارت خود و یا شماره کارت چاپ نام یا تاریخ انقضاء در مقابل کارت خود خواند. آنچه به آن خوانده شده داده ها کد گذاری بر روی نوار مغناطیسی است. شما همچنین ممکن است کارت های تراشه — قطعه فلزی طلایی تعبیه شده بر روی کارت خود را. این نیز کم و بیش همان جزئیات و مغناطيسي، معکوس است. خیلی زود دستگاههای خودپرداز در هند در تراشه و نه مغناطيسي، خواندن شروع خواهد شد.

صفحه نمایش: اکثر دستگاههای خودپرداز امروز 10 تا 15 اینچ صفحه نمایش چهار دکمه ای در دو طرف است. برخی از صفحه نمایش لمسی مانند گوشی های هوشمند خود را فعال خواهد بود. بسته به نوع صفحه نمایش، شما ممکن است به استفاده از دکمه های کنار صفحه نمایش و یا صفحه نمایش را انتخاب کنید گزینه های خود را شیر. اکثر دستگاههای خودپرداز شما گزینه ای برای انتخاب هندی، انگلیسی و زبان محلی و ستد بدهد.

پین پد: پد عددی در زیر صفحه نمایش PIN pad است. هنگامی که کارت خود را وارد می کنید و دستگاه های خودپرداز قادر به خواندن کارت خود، پیام شما استقبال و درخواست شما پین خود را وارد نمایش داده خواهد شد. پین کد که اجازه می دهد تا بیشتر استفاده از کارت برای خروج پول نقد است. پس از وارد کردن پین دستگاه های خودپرداز شما را وارد کنید مقدار می خواهید برداشت کنید. شما دوباره با استفاده از پد برای وارد کردن مقدار خواهید برداشت.

هنگامی که دستگاه های خودپرداز خود کارت، پین و مقدار وارد شده به عنوان خوانده شده, آن پیام ایمنی با تمام جزئیات را برای سوئیچ ارسال کنید. اگر شما با استفاده از دستگاه های خودپرداز متعلق به بانک است که کارت صادر شده است، سوئیچ پیام پردازش. اگر دستگاه خودپرداز متعلق به بانک های دیگر، سوئیچ بانک که پیام به شبکه مانند شرکت های پرداخت ملی هند (NPCI) ارسال سوئیچ مالی ملی یا ویزا یا مستر کارت یا هر گونه پرداخت دیگر شبکه که متعلق به بانک است. که خواهد شد به شبکه به نوبه خود، مسیر پیام به سوئیچ بانک خود. سوئیچ بانک شما پین خود را ذخیره و از این رو بدانید که آیا پین صحیح است پین ارسال آن به امنیت ماژول متصل به آن، همراه با برخی پارامترهای تایید خواهد شد. با استفاده از الگوریتم های بسیار پیچیده ماژول امنیتی ده پارامترها و تأیید می کند که آیا کد PIN شما درست است. اگر سوئیچ پیام به بانکداری سیستم (CBS) از بانک خود ارسال کنید. سی بی اس می کنید اگر این حساب یک حساب معتبر و اینکه آیا آن است تعادل لازم را در حساب است. اگر تعادل کافی CBS بدهی حساب و تایید همان ارسال به سوئیچ که به نوبه خود، ارسال پیام به اتمسفر به میزان انصراف. این همه را در یک ماده از ثانیه اتفاق می افتد و دستگاه های خودپرداز مقدار مورد نیاز به شما از طریق نقدی انصراف اسلات dispenses.